| User | philogeek |
| Upload Date | March 24 2026 04:50 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.3.1 (Build 25D2128) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,6 |
| Motherboard | Mac15,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 Pro |
| Topology | 1 Processor, 11 Cores |
| Identifier | Apple M3 Pro |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 5 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Single-Core Score | 2996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2745
394.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2714
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2978
61.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2962
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2724
37.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3653
18.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2846
227.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2815
87.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2528
75.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2729
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3585
111.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3700
284.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3620
106.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3679
36.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2530
2.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3086
97.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13433 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9844
1.38 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13722
82.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14524
297.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14914
344.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15910
215.9 images/sec |
|
|
Clang
|
20565
101.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3748
300.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17973
556.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11766
352.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13429
55.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18220
567.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12915
993.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18083
530.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12177
120.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17375
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16223
513.7 Kpixels/sec |