| Upload Date | December 19 2025 07:17 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Power Plan | Alto desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600KF |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2095 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1760
252.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2100
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1208
24.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2140
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2272
30.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1880
9.26 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1984
158.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2204
68.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2208
66.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2887
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2677
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2041
156.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2270
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2476
24.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2196
2.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2432
77.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7788 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4707
675.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10570
63.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3518
72.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12914
297.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13571
184.2 images/sec |
|
|
Clang
|
18361
90.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2480
198.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10382
321.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5385
161.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2807
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6763
210.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9628
740.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8369
245.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7196
71.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22536
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10797
341.9 Kpixels/sec |