| Upload Date | December 19 2025 07:04 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.7 (Build 24G222) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.67 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2774 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2670
383.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2572
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2748
56.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2726
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2488
33.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3431
16.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2603
208.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2588
80.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2450
73.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2492
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3319
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3415
262.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3187
93.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3373
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2218
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2875
91.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14828 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12368
1.73 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15688
94.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18530
379.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15778
363.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18113
245.8 images/sec |
|
|
Clang
|
25672
126.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3414
273.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19906
616.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11993
358.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13559
56.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19162
596.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12847
987.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
19179
562.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14016
139.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19047
18.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18387
582.2 Kpixels/sec |