| Upload Date | December 19 2025 05:41 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2873 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2737
393.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2848
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2941
60.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2847
65.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2602
35.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3676
18.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2620
209.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2679
83.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2357
70.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2522
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3411
106.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3370
259.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3096
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3661
36.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2471
2.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2870
90.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6772 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5582
801.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8259
49.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7429
152.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7127
164.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7376
100.1 images/sec |
|
|
Clang
|
9404
46.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3018
241.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7456
231.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5322
159.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5772
23.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9154
284.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7228
555.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7578
222.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7305
72.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7478
7.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7250
229.6 Kpixels/sec |