| Upload Date | December 19 2025 05:25 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,6 |
| Motherboard | J721AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.21 GB |
| Single-Core Score | 3707 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3257
467.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3315
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3604
73.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3474
80.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3428
46.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4150
20.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3324
266.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3165
98.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5650
169.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3742
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3800
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4412
339.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4146
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4540
45.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2888
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3475
110.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13861 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10663
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14527
87.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15465
316.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14587
336.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16808
228.1 images/sec |
|
|
Clang
|
20302
100.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4387
351.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16429
509.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14228
425.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14131
58.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17587
547.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12967
997.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16303
478.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15067
149.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16015
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14541
460.4 Kpixels/sec |