| Upload Date | December 19 2025 04:46 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9 Pro XL |
| Model ID | Google Pixel 9 Pro XL |
| Motherboard | komodo |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.74 GB |
| Single-Core Score | 1931 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1653
237.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1641
9.89 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2251
46.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2235
51.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1834
24.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2521
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1829
146.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1967
61.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2096
62.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1762
7.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2266
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1625
124.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1970
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1855
18.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1410
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2105
66.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4557 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3085
443.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5000
30.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6606
135.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6665
153.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5223
70.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6991
34.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1644
131.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5957
184.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4033
120.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3591
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6187
192.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3345
257.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4199
123.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4148
41.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4740
4.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5400
171.0 Kpixels/sec |