| Upload Date | December 19 2025 04:27 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,6 |
| Motherboard | Mac16,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Max |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Max |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 36.00 GB |
| Single-Core Score | 4017 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3481
500.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3444
20.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4103
84.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3744
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3804
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4534
22.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3649
292.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3461
107.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6046
180.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4052
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4285
133.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4805
369.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4591
134.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4520
44.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3152
3.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3640
115.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23778 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
17891
2.51 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23504
141.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
30221
618.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24400
562.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30699
416.6 images/sec |
|
|
Clang
|
37670
185.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4814
385.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31153
965.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
24933
746.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21382
88.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30662
954.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23069
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
32035
940.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
23669
234.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31117
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
28416
899.7 Kpixels/sec |