| Upload Date | December 19 2025 03:10 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | HP HP ENVY Laptop 13-ad1xx |
| Motherboard | HP 83A8 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.79 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3390 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.86 GB |
| Transfer Rate | 1862 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 541 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
502
72.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
442
2.66 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
604
12.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
603
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
462
6.28 images/sec |
|
|
Clang
|
549
2.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
502
40.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
601
18.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
232
6.94 images/sec |
|
|
Background Blur
|
757
3.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
789
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
417
32.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
639
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
887
8.80 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
548
530.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
759
24.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2139 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1381
198.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2848
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2725
55.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2575
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2108
28.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2678
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
756
60.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2945
91.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
938
28.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2598
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3605
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2029
156.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2413
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2599
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2796
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2834
89.7 Kpixels/sec |