| Upload Date | December 19 2025 02:58 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ADVAN Aigen Series |
| Motherboard | YUKO M1463 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 18 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4474 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 9 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 9 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.57 GB |
| Single-Core Score | 2084 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1987
285.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1869
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2065
42.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2130
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2072
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2035
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2173
174.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2125
65.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1999
59.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2532
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2483
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1633
125.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2041
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2174
21.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2045
1.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2285
72.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8634 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4907
704.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10428
62.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9050
185.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10660
245.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11696
158.7 images/sec |
|
|
Clang
|
14624
72.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2493
199.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15028
465.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5092
152.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8453
35.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11085
344.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9402
722.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8328
244.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6276
62.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17033
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9444
299.0 Kpixels/sec |