| Upload Date | December 19 2025 01:33 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 22.67 GB |
| Single-Core Score | 3595 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2940
422.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2884
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3746
76.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3687
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3571
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4299
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2892
231.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3200
99.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5661
169.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3329
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3820
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3828
294.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3990
117.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4076
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3012
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3558
112.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11145 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7469
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11663
70.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12365
253.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13225
305.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13885
188.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17249
85.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3555
284.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13547
419.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11402
341.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10358
42.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14560
453.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11479
882.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11749
344.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9889
98.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14648
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11992
379.7 Kpixels/sec |