| Upload Date | December 19 2025 01:01 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1034 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1005
144.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1074
6.47 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1284
26.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1234
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1051
14.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1200
5.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
967
77.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1029
31.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
962
28.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
876
3.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1203
37.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
866
66.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1044
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
816
8.10 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
821
794.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1066
33.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4472 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3558
511.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5199
31.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6763
138.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6471
149.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5332
72.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6597
32.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1141
91.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5854
181.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3504
104.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4141
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5972
185.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3709
285.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4598
134.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3245
32.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4939
4.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5851
185.3 Kpixels/sec |