| Upload Date | December 19 2025 12:06 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Debian GNU/Linux 13 (trixie) |
| Model | MSI MS-7A65 |
| Motherboard | MSI B250M GAMING PRO (MS-7A65) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.32 GB |
| Single-Core Score | 950 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1113
159.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1707
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1285
26.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1601
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
941
12.8 images/sec |
|
|
Clang
|
940
4.63 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
951
76.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1034
32.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
242
7.25 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1668
6.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
744
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
531
40.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
320
9.38 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1778
17.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1163
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1088
34.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3320 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1940
278.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5435
32.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4241
86.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2773
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2507
34.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3359
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1459
116.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3878
120.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1125
33.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5903
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6837
212.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2933
225.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4197
123.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4811
47.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5871
5.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5678
179.8 Kpixels/sec |