| Upload Date | December 18 2025 11:52 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 15 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2410DPN6CC |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2285 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2124
305.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1808
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2795
57.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2686
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2348
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2632
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1968
157.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2119
65.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2232
66.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1825
7.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2099
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2398
184.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2751
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2632
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2255
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2244
71.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5100 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4710
676.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6258
37.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7289
149.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7586
175.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7349
99.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6905
34.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1735
138.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5555
172.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4027
120.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3916
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5707
177.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5250
403.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4655
136.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3239
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5561
5.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5749
182.0 Kpixels/sec |