| Upload Date | December 18 2025 11:36 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ZBook Fury 15.6 inch G8 Mobile Workstation PC |
| Motherboard | HP 8870 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11850H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4792 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2066 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2045
293.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1791
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2179
44.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2113
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2073
28.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2138
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2114
169.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1719
53.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2071
62.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2443
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2389
74.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1851
142.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1969
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2346
23.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1956
1.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2191
69.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9269 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5983
859.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11811
71.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9780
200.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11754
271.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12184
165.4 images/sec |
|
|
Clang
|
14023
69.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2603
208.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12384
383.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5697
170.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9835
40.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13588
422.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9657
742.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9662
283.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8235
81.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14346
13.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10717
339.3 Kpixels/sec |