| Upload Date | December 18 2025 11:26 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 EAGLE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 EAGLE AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5440 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2782 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2829
406.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2400
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2820
57.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2502
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2915
39.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2808
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2824
226.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2754
85.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2093
62.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3386
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3415
106.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2934
225.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3156
92.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3235
32.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2494
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2848
90.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11865 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8049
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13285
80.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11207
229.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13302
306.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17680
239.9 images/sec |
|
|
Clang
|
18393
90.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3591
287.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17653
547.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8952
267.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14135
58.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14088
438.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12421
955.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11855
347.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8904
88.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18384
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13394
424.1 Kpixels/sec |