| Upload Date | December 18 2025 11:21 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Model ID | Xiaomi 2509FPN0BC |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.65 GB |
| Single-Core Score | 3673 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3041
436.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3112
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3861
79.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3744
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3583
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4382
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2970
237.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3230
100.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5669
169.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3394
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3872
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3990
306.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4041
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4113
40.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3037
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3616
114.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11143 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7653
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12100
72.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12374
253.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12494
288.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13830
187.7 images/sec |
|
|
Clang
|
16089
79.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3536
283.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13509
418.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11728
350.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9619
39.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15197
472.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11622
893.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11878
348.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10455
103.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14643
14.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12198
386.2 Kpixels/sec |