| Upload Date | December 18 2025 08:50 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83HX |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 5 340 w/ Radeon 840M |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 96 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 3 Cores |
| Maximum Frequency | 3146 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.79 GB |
| Single-Core Score | 1800 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1795
257.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1501
9.04 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1272
26.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1848
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1790
24.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1442
7.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2025
162.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1867
57.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1852
55.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2438
10.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2174
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1760
135.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2191
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2071
20.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1693
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1905
60.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8184 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5118
735.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8784
52.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8738
178.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9228
212.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10835
147.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12153
59.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2516
201.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12775
395.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5709
170.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8392
34.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10575
329.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8388
644.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8774
257.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7977
79.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11325
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10393
329.1 Kpixels/sec |