| Upload Date | December 18 2025 07:52 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | X570D4I-2T |
| Motherboard | ASRockRack X570D4I-2T |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4934 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 127.92 GB |
| Transfer Rate | 2364 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2158 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2279
327.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1862
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2156
44.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2090
48.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1998
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2235
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2214
177.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2312
71.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1194
35.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2862
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2987
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2170
166.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2546
74.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2455
24.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2065
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2379
75.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10651 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5898
847.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14590
87.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8352
171.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12474
287.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13423
182.2 images/sec |
|
|
Clang
|
26428
130.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2748
220.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
27743
859.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4722
141.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5922
24.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12206
379.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14200
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11122
326.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6488
64.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33688
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11652
368.9 Kpixels/sec |