| Upload Date | December 18 2025 06:13 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3875 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3433
493.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3415
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3936
80.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3946
91.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3551
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4490
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3521
281.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3224
99.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5880
176.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3733
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3860
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4676
359.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4004
117.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4541
45.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3184
3.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3451
109.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10072 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8887
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11375
68.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11295
231.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10287
237.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10744
145.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13545
66.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4116
329.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10311
319.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10942
327.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9935
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11785
366.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10763
827.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11138
326.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11160
110.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10452
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9840
311.6 Kpixels/sec |