| Upload Date | December 18 2025 05:53 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 850 G5 |
| Motherboard | HP 83B2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8350U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3592 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1332 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1217 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1162
166.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1357
8.18 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1303
26.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1349
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1053
14.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1383
6.81 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1227
98.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1144
35.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
567
17.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1696
7.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1645
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1078
82.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1290
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1475
14.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1129
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1474
46.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3222 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1401
201.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4214
25.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3356
68.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4418
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3296
44.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4619
22.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1508
120.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4949
153.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1415
42.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4493
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4875
151.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3238
249.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3689
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2804
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5126
4.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3931
124.5 Kpixels/sec |