| Upload Date | December 18 2025 05:48 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 2029 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1843
264.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1736
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2550
52.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2334
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2008
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2457
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1960
157.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2006
62.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2058
61.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1838
7.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2359
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1645
126.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2075
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1918
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1629
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2077
65.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5425 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3688
529.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5656
34.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7530
154.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6941
160.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6266
85.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7057
34.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2204
176.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7213
223.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4512
135.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4738
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7199
224.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4118
316.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5568
163.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5199
51.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6501
6.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6623
209.7 Kpixels/sec |