| Upload Date | December 18 2025 05:46 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac mini (2024) |
| Model ID | Mac16,10 |
| Motherboard | Mac16,10 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3809 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3264
468.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3327
20.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3686
75.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3551
81.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3575
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4362
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3520
281.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3311
102.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5802
173.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3866
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4067
126.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4490
345.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4415
129.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4111
40.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3042
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3551
112.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15168 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10660
1.49 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15072
90.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16679
341.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17373
400.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18692
253.7 images/sec |
|
|
Clang
|
23691
116.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4626
370.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18911
586.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14747
441.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16330
67.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20187
628.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14585
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18491
542.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13500
134.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18359
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16511
522.8 Kpixels/sec |