| Upload Date | December 18 2025 05:38 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF B450M-PLUS GAMING |
| Power Plan | Uravnoteeno |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4647 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3198 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2188 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2363
339.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2034
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2210
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2139
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1981
26.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2161
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2153
172.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2206
68.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1157
34.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2997
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2953
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2470
189.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2542
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2664
26.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1968
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2477
78.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9261 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6017
864.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12080
72.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8235
168.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12655
291.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11662
158.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16198
79.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2755
220.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17648
546.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3988
119.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7704
31.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11512
358.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12501
961.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9264
271.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6733
66.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20187
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9837
311.5 Kpixels/sec |