| Upload Date | December 18 2025 05:22 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 1830 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1642
235.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1158
6.97 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2433
49.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2173
50.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1802
24.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2344
11.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1809
144.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1840
57.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1901
56.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1665
6.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2174
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1536
118.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1905
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1839
18.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1487
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1886
59.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3506
503.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5808
35.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6477
132.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6450
148.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5522
74.9 images/sec |
|
|
Clang
|
6123
30.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2054
164.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6367
197.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3907
116.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4100
17.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6489
201.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3676
282.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4936
144.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4331
43.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5883
5.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5686
180.0 Kpixels/sec |