| Upload Date | December 18 2025 05:07 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2468 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2463
353.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2400
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2347
48.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2444
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2157
29.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3129
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2285
183.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2330
72.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2167
64.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2103
8.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2910
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3072
236.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2701
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3069
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1987
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2580
81.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6157 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4941
709.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7525
45.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6366
130.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6620
152.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6746
91.5 images/sec |
|
|
Clang
|
9179
45.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2713
217.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7046
218.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4937
147.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5725
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8334
259.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6580
505.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6458
189.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6287
62.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6621
6.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6390
202.3 Kpixels/sec |