| Upload Date | December 18 2025 04:48 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 14 Pro Max |
| Model ID | iPhone15,3 |
| Motherboard | D74AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.50 GB |
| Single-Core Score | 2698 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2676
384.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2669
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2706
55.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2576
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2363
32.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3352
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2513
201.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2502
77.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2341
70.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2380
9.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3122
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3268
251.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3019
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3451
34.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2167
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2793
88.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6879 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5948
854.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8611
51.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7592
155.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7648
176.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7632
103.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7969
39.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2964
237.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7961
246.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4941
147.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6454
26.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9425
293.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7323
563.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7679
225.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7439
73.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7435
7.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7840
248.2 Kpixels/sec |