| Upload Date | December 18 2025 03:32 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Z4 G4 Workstation |
| Motherboard | HP 81C5 |
| Power Plan | ChrisTitus - Ultimate Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon W-2123 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 85 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 2066 LGA |
| Codename | Skylake-W |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.25 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq avx512-bw avx512-vl |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 63.73 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1294 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1314
188.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1415
8.52 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1532
31.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1452
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1142
15.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1544
7.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1288
103.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1156
35.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
616
18.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1851
7.66 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1633
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1049
80.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1440
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1556
15.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1076
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1447
45.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4679 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3371
484.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6518
39.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5901
120.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6148
141.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4680
63.5 images/sec |
|
|
Clang
|
6793
33.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1675
134.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5784
179.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2158
64.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5832
24.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5560
173.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4019
309.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5542
162.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5630
55.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5766
5.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5830
184.6 Kpixels/sec |