| Upload Date | December 18 2025 03:27 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.3 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2332 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2406
345.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2369
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2326
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2358
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1962
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3019
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2222
177.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2263
70.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1909
57.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2008
8.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2818
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2922
224.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2501
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2412
23.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2003
1.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2274
72.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5639 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5185
744.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7458
44.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5997
122.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6226
143.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5745
78.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8074
39.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2516
201.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6588
204.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3904
116.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5306
22.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7806
242.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6139
472.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6136
180.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5396
53.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5769
5.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5647
178.8 Kpixels/sec |