| Upload Date | December 18 2025 03:10 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2254 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2000
287.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2118
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2676
54.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2839
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2066
28.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2849
14.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2095
167.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2145
66.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2317
69.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2104
8.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2524
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2030
156.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2252
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2109
20.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1680
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2328
73.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4709
676.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7624
45.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10000
204.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10611
244.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8683
117.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10100
49.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2413
193.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9308
288.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5893
176.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6717
27.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9152
284.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5788
445.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7531
221.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6351
63.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8144
7.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8694
275.3 Kpixels/sec |