| Upload Date | December 18 2025 02:42 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 450 G8 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8A77 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1135G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.42 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4191 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2662 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1604 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1687
242.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1788
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1858
38.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1903
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1845
25.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1930
9.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1895
151.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1528
47.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
935
28.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1256
5.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1372
42.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
865
66.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1765
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2071
20.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1416
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2035
64.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5024 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2879
413.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6075
36.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4854
99.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6592
152.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6234
84.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7534
37.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2316
185.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6969
215.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3046
91.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6534
27.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6482
201.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4703
361.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4965
145.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3812
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6936
6.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5954
188.5 Kpixels/sec |