| Upload Date | December 18 2025 02:18 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3842 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3390
486.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3440
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3923
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3574
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3552
48.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4500
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3506
280.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3220
99.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5856
175.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3678
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3875
120.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4637
356.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4006
117.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4502
44.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3210
3.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3493
110.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9837 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8746
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10904
65.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11050
226.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8979
207.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10630
144.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13293
65.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4164
333.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10243
317.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11191
334.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9693
40.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11563
359.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10731
825.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10737
315.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10924
108.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10396
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9392
297.4 Kpixels/sec |