| Upload Date | December 18 2025 01:40 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus 12 |
| Model ID | OnePlus CPH2573 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.95 GB |
| Single-Core Score | 2217 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1970
282.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2032
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2660
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3047
70.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2024
27.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2802
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2078
166.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2089
64.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2253
67.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1996
8.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2463
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1989
152.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2179
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2049
20.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1655
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2265
71.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6621 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4687
673.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7455
44.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9040
185.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9614
221.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7746
105.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8828
43.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2341
187.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8471
262.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5321
159.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5543
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8870
276.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5149
395.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7074
207.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6216
61.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7298
7.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8042
254.6 Kpixels/sec |