| Upload Date | December 18 2025 01:32 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2321
333.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2369
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2324
47.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2399
55.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2083
28.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2993
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2149
172.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2241
69.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1926
57.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1994
8.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2858
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2799
215.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2596
76.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3047
30.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1942
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2424
76.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5458 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4807
690.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7447
44.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6176
126.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6387
147.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6454
87.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8316
41.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2378
190.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4942
153.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4300
128.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5217
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7795
242.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6031
463.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6158
180.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4786
47.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6258
6.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3776
119.5 Kpixels/sec |