| Upload Date | December 18 2025 01:29 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.79 GB |
| Single-Core Score | 1837 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1742
250.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1682
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2300
47.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1626
37.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1850
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2389
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1832
146.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1873
58.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1947
58.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1721
7.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2209
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1577
121.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1846
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1715
17.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1321
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1814
57.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4913 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3491
501.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5163
31.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6236
127.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6657
153.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5312
72.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6372
31.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2094
167.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6563
203.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4112
123.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4257
17.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7082
220.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3805
292.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5341
156.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4267
42.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5754
5.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5721
181.1 Kpixels/sec |