| Upload Date | December 18 2025 01:13 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47I |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 1858 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1615
231.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1445
8.71 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2193
44.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2094
48.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1745
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2275
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1823
145.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1806
56.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2055
61.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1824
7.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2102
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1682
129.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1982
58.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1899
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1369
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2032
64.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6330 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4750
682.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6660
40.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9210
188.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9684
223.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7932
107.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7962
39.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1841
147.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8060
249.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5134
153.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5789
24.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8510
264.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4685
360.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7195
211.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5795
57.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7181
6.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7693
243.6 Kpixels/sec |