| Upload Date | December 18 2025 12:52 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 9a |
| Model ID | Google Pixel 9a |
| Motherboard | tegu |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.10 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.39 GB |
| Single-Core Score | 1671 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1423
204.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1437
8.66 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1994
40.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1904
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1596
21.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2169
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1641
131.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1725
53.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1771
53.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1514
6.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1874
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1314
101.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1692
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1624
16.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1251
1.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1885
59.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4215 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2882
413.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4798
28.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5664
116.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6266
144.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5025
68.2 images/sec |
|
|
Clang
|
6087
30.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1562
125.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5955
184.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3707
110.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3396
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4568
142.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3010
231.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4032
118.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3746
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4689
4.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5295
167.7 Kpixels/sec |