| Upload Date | December 18 2025 12:18 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 15 |
| Model ID | Xiaomi 24129PN74G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2712 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2308
331.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2355
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3020
61.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2875
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2651
36.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3344
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2331
186.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2591
80.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2951
88.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2332
9.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2742
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2865
220.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3199
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3125
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2442
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2649
83.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5728
822.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8637
52.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9306
190.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8931
206.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9659
131.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11426
56.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2734
219.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10352
320.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6905
206.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6858
28.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10701
333.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8111
623.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8811
258.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6767
67.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11148
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9555
302.5 Kpixels/sec |