| Upload Date | December 18 2025 12:13 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 FE |
| Model ID | samsung SM-S721B |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.11 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.06 GB |
| Single-Core Score | 1696 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1415
203.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1111
6.69 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1650
33.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1749
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1649
22.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2275
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1842
147.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1868
57.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1972
59.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1701
7.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2022
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1666
128.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1678
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1585
15.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1345
1.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1992
63.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5914 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4177
599.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6782
40.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7902
161.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7463
172.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6369
86.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7843
38.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2163
173.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8091
250.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4767
142.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4964
20.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9113
283.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4502
346.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6458
189.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5307
52.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7816
7.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6555
207.6 Kpixels/sec |