| Upload Date | December 18 2025 11:10 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2980 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3002
431.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2882
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2984
61.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2959
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2680
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3722
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2728
218.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2747
85.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2454
73.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2589
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3464
107.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3667
282.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3316
97.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3746
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2527
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3020
95.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7528 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6343
910.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9236
55.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8332
170.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7917
182.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8152
110.6 images/sec |
|
|
Clang
|
10524
51.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3168
253.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8526
264.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5739
171.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6589
27.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10202
317.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8237
633.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8438
247.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8013
79.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8355
8.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7940
251.4 Kpixels/sec |