| Upload Date | December 18 2025 11:05 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47I |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2037 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1745
250.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1754
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2381
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2365
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1954
26.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2559
12.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1949
156.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2016
62.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2145
64.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1913
7.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2320
72.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1729
132.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2126
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1974
19.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1620
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2145
67.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6410 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4508
647.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6113
36.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9494
194.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8525
196.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7581
102.9 images/sec |
|
|
Clang
|
7652
37.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2208
176.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9263
287.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5038
150.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5920
24.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8275
257.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5571
428.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7238
212.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4773
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8362
8.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8904
281.9 Kpixels/sec |