| Upload Date | December 06 2025 12:55 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO B760M-P DDR4 (MS-7E02) |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13400F |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2411 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2239
321.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2257
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2435
49.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2416
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2310
31.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2317
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2388
191.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2335
72.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2318
69.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3037
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2744
85.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2169
166.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2351
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2907
28.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2292
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2547
80.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10357 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4972
714.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12156
73.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10612
217.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13318
307.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13301
180.5 images/sec |
|
|
Clang
|
18033
88.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3032
242.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18315
567.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5858
175.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12261
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12580
391.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12315
946.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10446
306.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7500
74.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21196
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11484
363.6 Kpixels/sec |