| Upload Date | December 06 2025 11:41 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 13 Ultra |
| Model ID | Xiaomi 2304FPN6DG |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.19 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.93 GB |
| Single-Core Score | 1969 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1773
254.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1662
10.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2479
50.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2491
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1925
26.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2271
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1893
151.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1910
59.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1968
58.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1829
7.57 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2242
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1661
127.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2045
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1882
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1521
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2041
64.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5150 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3780
542.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5585
33.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6983
143.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7584
174.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5789
78.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6573
32.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2137
171.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6661
206.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4178
125.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4070
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7017
218.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3853
296.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5394
158.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4439
44.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5751
5.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6403
202.7 Kpixels/sec |