| Upload Date | December 06 2025 11:33 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.67 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2737 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2710
389.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2566
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2786
57.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2643
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2418
32.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3513
17.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2573
206.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2534
78.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2271
68.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2373
9.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3230
100.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3376
259.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3123
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3381
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2242
2.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2853
90.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15268 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12705
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15889
95.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18356
375.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16482
380.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18345
249.0 images/sec |
|
|
Clang
|
26590
131.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3415
273.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20559
637.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12526
374.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13353
55.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19630
610.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15533
1.19 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20443
599.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13603
135.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19639
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19065
603.7 Kpixels/sec |