| Upload Date | December 06 2025 11:32 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo V2507A |
| Model ID | vivo V2507A |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.09 GB |
| Single-Core Score | 2462 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1957
281.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2150
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3169
64.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2752
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2551
34.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3254
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2397
191.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2494
77.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3243
97.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2547
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2310
71.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2510
193.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2602
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1030
10.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2092
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2881
91.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7357 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6301
904.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9427
56.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10105
206.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5225
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9643
130.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13028
64.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2546
203.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11259
348.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4412
132.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7752
32.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11346
353.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6367
489.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9136
268.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3060
30.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9727
9.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10794
341.8 Kpixels/sec |