| Upload Date | December 06 2025 11:29 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 83DV |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13650HX |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2407 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2248
322.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2194
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2439
49.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2357
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2403
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2423
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2381
190.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2440
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2361
70.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3065
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2728
84.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1896
145.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2338
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2674
26.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2346
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2621
83.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12345 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6385
916.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13224
79.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13768
281.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14383
331.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16011
217.3 images/sec |
|
|
Clang
|
20534
101.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3084
247.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22239
689.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7408
221.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13460
55.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17845
555.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13612
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12841
376.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10828
107.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22585
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14928
472.7 Kpixels/sec |