| Upload Date | December 06 2025 11:29 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3980 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3428
492.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3425
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3959
81.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4272
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3583
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4488
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3638
291.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3314
102.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6055
181.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3888
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3914
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4904
377.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4166
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4710
46.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3307
3.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3632
115.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10500 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9191
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11678
70.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11975
245.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11301
260.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11043
149.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14147
69.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4341
347.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10583
327.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11933
357.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10252
42.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12041
374.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11310
869.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11303
331.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11506
114.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10678
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9979
316.0 Kpixels/sec |