| Upload Date | December 06 2025 11:12 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Default string Default string |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2162 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2052
294.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1824
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2167
44.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2190
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2065
28.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2043
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2245
179.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2088
64.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2121
63.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2812
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2526
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1767
135.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2142
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2623
26.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2151
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2327
73.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8053 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4659
669.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9220
55.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10016
205.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9017
207.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8817
119.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10491
51.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2804
224.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11303
350.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5357
160.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9003
37.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12045
374.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8384
644.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8491
249.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8129
80.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12093
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9870
312.5 Kpixels/sec |