| Upload Date | December 06 2025 11:11 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931B |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2484
356.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2475
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3320
68.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3085
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3012
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3845
18.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2608
208.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2868
88.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3281
98.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2689
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2944
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3316
254.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3145
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3581
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2742
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2921
92.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9506 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6492
932.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9660
58.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10044
205.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11597
267.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11700
158.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15678
77.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2949
236.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12261
379.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8202
245.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8544
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12261
381.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10122
778.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10485
307.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8813
87.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13219
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10632
336.6 Kpixels/sec |