| Upload Date | December 06 2025 10:57 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 83CV |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 155H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4794 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.44 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1909 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1602
230.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1481
8.92 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1869
38.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1971
45.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1801
24.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1848
9.10 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1822
145.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1639
50.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2005
60.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2528
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2650
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1703
130.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2097
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2338
23.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1933
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2224
70.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9656 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7415
1.04 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12389
74.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9908
202.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11823
272.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11135
151.1 images/sec |
|
|
Clang
|
15251
75.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2329
186.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14244
441.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6285
188.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8087
33.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13358
415.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8541
656.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10277
301.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9805
97.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16613
16.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12953
410.1 Kpixels/sec |