| Upload Date | December 06 2025 10:50 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3707 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3267
469.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3028
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3811
78.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4095
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3452
46.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4470
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3385
271.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3104
96.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5630
168.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3571
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3820
118.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4021
309.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3883
114.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4191
41.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3059
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3211
101.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9481 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7491
1.05 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10392
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10600
217.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10628
245.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10279
139.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12950
63.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4000
320.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9941
308.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9952
297.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9488
39.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11240
349.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9207
707.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10457
306.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10641
105.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10076
9.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9532
301.8 Kpixels/sec |